FLORIDA den třetí

29.03.2020

USA DEN PÁTÝ   16. 12. 2018          MARATHON - KEY WEST - MIAMI 


  • Najeto: 175 mil
  • Délka jízdy: 3 hodiny 42 minut
  • Co jsme viděly: Sombrebo beach, Little duck key, Bahia honda beach, Key west - Fort Zachary, 0 mile, Hemingway house, Malory square


Další den ráno nás čekala hotelová snídaně. No snídaně je hodně honosné označení, protože opravdu velký výběr tam nebyl, ale lepší než nic. Pak už jsme si zabalily svoje batohy, sedly do auta a těšily se na další floridský den, který dle plánu byl hodně nabitý.

Jako první nás čekala pláž Sombrero Beach, která byla opravdu kousek od hotelu. Ráno nebylo úplně slunečno, a tak to nebylo moc na koupání. Po pláži jsme se prošly, pofotily jsme a na chvíli si sedly. A najednou jsem zahlédla, jak se ve vodě něco mihlo... při bližším zkoumání jsme zjistily, že to byly mořské želvy! Blíž k nám se bohužel nedostaly. Chvíli po nich k nám připlul i rejnok.Pak už bylo na čase přesunout se dál, čekala nás cesta přes Little Duck Key, kde jsme měly setkání s pelikánem a také s mývalem. Už tady jsme jely po silnici, kterou kopírovala stará železniční trať, pro představu jen koleje nad vodou. Místy koleje byly, pak zase ne. Všude kolem nás byla jen voda a nic víc. Po chvíli se objevil ostrov s městem a pak zase jen voda.Takto cesta vedla dál až k jedné z nejznámějších pláží Bahia Honda. Tam jsme si udělaly delší pauzu, vzaly jsme plavky a ručníky a šly se v prosinci opalovat a koupat v oceánu. Pláž je opravdu krásná, čistá, tvoří jií jen bílý písek a oceán. To vše s výhledem na starou železniční trať. Přesně tohle byla moje představa o prosinci na Floridě, brouzdat se v plavkách v oceánu, nechat na sebe pražit sluníčko a v hlavě mít jen to, kam pojedeme za chvíli.Dalším místem, kam jsme vyrazily, byl národní park Fort Zachary Taylor Historic State Park. Místo, které se nachází na samotném Key Westu, tedy nejjižnějším místě celé Floridy. Tam jsme si pěkně po americku koupily Pringless a Colu a šly si užít západ slunce. A nebyla bych to já, abych neměla nějaký jalový nápad. Ale když už jsem s sebou vezla tu hamaku, byla by škoda jí nepověsit, obzvlášť když tu bylo tolik palem! A tak jsem nainstalovala hamaku (ještě, že s sebou všude vozím horolezecké karabiny) a z houpací sítě jsme koukaly na oceán a západ slunce.Když ta podívaná skončila, přesunuly jsme se autem do města, kde jsme se šly podívat na úplně nejjižnější bod USA tzv. 0 mile, odtud je to už jen 90 mil po vodě a jste na Kubě. Fronta, která u tohohle místa byla na fotku byla opravdu šílená! Ve městě Key West najdete také rodný dům spisovatele Ernesta Hemingwaye. Ze všech koutů města na vás dýchá Kuba, na ulicích lidé tančí kubánské tance, z barů se line vůně doutníků a připadáte si jak v jiném světě. Do toho všudypřítomná vánoční výzdoba, která na palmách vypadá opravdu zvláštně 😊 Daly jsme si tedy alespoň zmrzlinu a pak už jsme sedly do auta.Čekala nás dlouhá noční cesta zpět k Miami, zastavily jsme se alespoň ve fast foodu u dálnice a už jsme to pelášily opět na sever. 

Už za hluboké tmy jsme se dostaly k našemu dalšímu ubytku, které vypadalo jako z nějakého amerického filmu - typický motorest u dálnice. Působilo to na nás dost děsivě, ale nedalo se nic dělat. Bylo už pozdě a v okolí jiné možnosti nebyly. Unavené jsme padly do postele a šly spát.