ISLAND den šestý

07.09.2019
DEN ŠESTÝ 7. 5. 2018     HENGIFOSS - REYNISDRANGAR

  • Najeto: 481 km
  • Délka jízdy: 6 hodin, 40 minut
  • Co jsme viděly: Hengifoss, Jökulsárlón, Skaftafell, Laufskálavarda

trasa celého dne
trasa celého dne

Ráno jsme se probudily na parkovišti pod vodopádem Hengifoss, na který jsme se těšily, ale ve finále nás dost zklamal. Cesta k němu je dost dlouhá a vodopád jako takový zas až tolik za návštěvu nestojí. A tak jsme se vydaly na cestu na jih. Projížděly jsme jediným Islandským lesem, kde jsme také viděly další vysněné islandské koně, které jsme si strašně moc chtěly pohladit. A naše štěstí na zvířata pokračovalo! Přály jsme si vidět soby a najednou jsme jich potkaly celé stádo! Připadaly jsme si, jako bychom jely někde na safari a všude kolem nás byla zvířata....


Zase jsme stavěly na každém rohu, v pravidelných intervalech vyndavaly foťáky, měnily objektivy a zase nastupovaly do auta, jely dál a tak pořád do kola... Čím více jsme jely na jih a blížily se k civilizaci, tím více aut jsme potkávaly. Bohužel se také zvětšoval počet turistů, což nás dost překvapilo u ledovcového jezera Jökulsárlón. Bylo to naprosto nádherné místo, z obřího ledovce odlamující se kry, které plavou v jezeře pod ním, ve kterém plavou lachtani... Měla sem pocit, že se budu muset štípnout, abych tomu uvěřila. Bohužel už je toto místo ovlivněno masovým turismem, který se zde projevuje obojživelnými loděmi, které na břehu nasadí turisty, jedou s nimi po jezeře, kde nahání lachtany, aby si je turisté mohli vyfotit z blízka. Nejsem zastánce masového cestování, takže tohle mi to nádherné místo trošku znechutilo.


Od jezera můžete přejít přes silnici k oceánu, kde je "diamantová" pláž. Černá pláž na které jsou velké a malé kousky ledu, které sem přináší voda z jezera, co se vlévá do oceánu.


My jsme ale ještě pořád neměly dost a tak jsme jely dál vstříc našemu dalšímu ubytování. Tentokrát nás cestou překvapila naprosto hobití krajina. Z hlavní silnice jsme odbočily a chvíli jsme jely podél silnice krajinou porostlých kamenů a ničeho jiného. Na moment jsme si myslely, že jsme se tam v té změti ztratily a už se na silnici nikdy nedostaneme, ale dostaly.


Až jsme nakonec dojely do našeho dalšího ubytka, do Welcome hotelu Lambafell. Na Islandu se připravte na to, že většina ubytování nemá recepci, pošlou vám na email kód k pokoji, na dveřích pokoje je pak krabička, kam kód zadáte, vypadne vám klíček a je hotovo. Když pak odjíždíte, klíček jen vhodíte do tomu určené schránky. Nás tento systém dost překvapil, takže jsme ze zvyku hledaly recepci a panikařily, že se nemáme kde ubytovat :) Jedna noc nás pro dvě vyšla na 2 649 Kč, sice naše nejdražší ubytko, ale stálo za to.