Proč zrovna Stockholm?

21.04.2020

Severské země mě vždycky lákaly. Ta jejich věčná zima, pochmurno a tma jsou totiž úplně něco jiného, než na co je člověk z Čech zvyklý. A samozřejmě po Islandu, který mě uchvátil, jsem chtěla zase na sever.

Druhým důvodem výběru bylo to, že jsem chtěla udělat svému klukovi radost ke kulatým narozeninám a hledala jsem destinaci, kde jsme ani jeden nebyl. A protože zrovna do Stockholmu byly levné letenky, padla volba na něj.I když nejsem zrovna milovník městského turismu a plány na trip po městech se mi vždy dělají těžko, říkala sem si, že by to mohlo být i tak hezké. A tak vlastně ani nevím, jak ta města tady pojmout, protože itinerář přesně po dni samozřejmě mám, ale sami to znáte, když jste ve městě. Chodíte spíše za nosem než podle nějakého plánu.

Letenky jsem tedy koupila, k tomu jsem vzala i ubytování, a to rovnou i se saunou, když už jedeme na ten sever 😊 No a v únoru jsem potěšila toho svého chlapa tím, že poletíme na výlet. Samozřejmě, že měl radost.

Následoval měsíc čtení průvodce, googlení zajímavých míst, vstupů do muzeí a hledání trasy z letiště na ubytko.... Plánovala jsem sama, takže vlastně výhoda, že mi do toho nikdo nekecal 😊

Čas odletu se blížil, a tak nezbývalo nic jiného, než zabalit a vydat se na letiště.