PORTO den devátý a desátý

15.01.2020

DEN DEVÁTÝ A DESÁTÝ 16. A 17. 9. 2018                   PORTO


Ani tady jsme si s Hankou nedopřály dlouhé spaní a vyrazily jsme hned ráno na východ slunce. Akorát, že tady se žádný východ nekonal - město bylo zahalené v mlze, a tak jsme spíš udělaly hodně mystických fotek. Vzhledem k tomu, co jsme měly za sebou, říkaly jsme si s Hankou, co budeme vlastně v Portu tak dlouho dělat? Že jsme raději měly vzít batohy na záda a dát si ještě těch 100 km nakonec světa, ale už jsme tu byly tak bylo potřeba vyždímat z toho co nejvíce. Ale já nejsem úplně tip na chození po městech, a tak to tady nebudu moc rozvíjet. V portu jsme navštívily známou knihovnu Livraria Lello, která inspirovala k točitému schodišti v Harry Potterovi, zašly jsme do kláštera Mosteiro de Serra of Pilar, několikrát jsme přešly přes most Pont de Luiz I. a jeden den jsme se vydaly až k oceánu s tím, že se budeme koupat. U oceánu pěkně foukalo a byla taková zima, že by do vody nikoho nedostaly ani párem volů 😊 Jeden večer jsme strávily s Hankou na městských slavnostech nad městem. Porto je známé svou lanovkou ve městě, která vás vynese na kopec nad městem, portským vínem a samozřejmě korkem. Takže jsme nakoupily suvenýry, odpočinuly si tu, daly si pár sangrií na oslavu Camina a dvanáctý den brzy ráno už jsme čekaly na letišti se zabaleným batohem směr Praha. Zpět jsme letěly už je tři, Protože Robča si to protáhla ještě přes Lisabon 😊 My jsme naopak letěly ještě do Milána, kde jsme čekaly pár hodin na přestupu a tím si dovču ještě o chvilku protáhly.  


Když jsem ale pak vystoupila v Praze na letišti, všichni na nás koukaly jako na blázny s velkým batohem, na kterém se mi pořád houpala svatojakubská mušle, jen tady nikdo nevěděl, co znamená...

Porto ve mně moc dojmů nezanechalo, nevím, jestli to bylo tím, že předchozí zážitky z Camina byly tak silné a jiné, že se s tímto nedaly porovnat. Anebo jestli to bylo tím, že jsem přeci jen byla po dlouhé době pryč delší dobu a ještě jsem překonala sama sebe. Nicméně vím, že do Porta bych už znovu jezdit nemusela, za to Camino bych si ještě někdy chtěla dát!