Proč zrovna NEW YORK

06.03.2020

Tahle otázka je možná až trošku zbytečná 😊 Vždyť kdo by nechtěl do Ameriky a do New Yorku obzvlášť? Amerika byla a pořád ještě je můj sen a přesně proto, jsem si část toho amerického snu loni na Vánoce splnila!S Klárou jsme si po Islandu a Slovinsku říkaly, že na konci roku hecneme Ameriku, ona už tam byla x krát, pro mě to byla premiéra. Volba padla na 3 dny v New Yorku s následným přesunem za teplem na Floridu, kde nás čekalo dalších 5 dní. Chtěly jsme se totiž v zimě jen tak někde vyvalit na pláž, nohy si nechat omílat oceánem, opalovat se a odpočívat.

A tak, když už jsme se rozhodli pro New York, tak v prosinci před Vánocemi! Od malička miluju film Sám doma, vždy, když dojde na pasáž, ve které stojí Kevin u nádherného stromečku u Rockefellerova centra, tajně jsem si přála tenhle pohled taky někdy zažít! Jen tak tam stát, koukat na tu nádheru, pak si jít zabruslit na kluziště, a nakonec se projít Central parkem, který je snad v každém romantickém filmu.

Začaly jsme proto spřádat plány, hledat letenky, ubytování, a hlavně počítat budget, abychom věděly, jestli to přeci jen není moc drahý výlet. Letenky jsme hlídaly opravdu dlouho, až jsme je dva měsíce před odletem koupily - letenka i se zpáteční cestou nás vyšla na 11 467 Kč + letenka za přelet z New Yorku do Miami za 2 944 Kč. Až když jsme koupily letenky, došlo mi, že opravdu poletím do Ameriky za Kevinem!! 


Tahle probíhalo plánování toho, co chci vidět :)
Tahle probíhalo plánování toho, co chci vidět :)

Plánování u nás probíhalo stejně jako vždy, každá jsme si sepsala, co chceme v New Yorku vidět a pak jsme podle času vyškrtávaly a přidávaly společná místa. Z Prahy jsme si koupily přes Airbnb ubytování v New Yorku a zarezervovaly auto v Miami. Zažádaly jsme si o víza, která jsme hned druhý den dostaly potvrzené a už nezbývalo nic jiného než si zabalit.

Jako vždycky jsme se naši cestu snažily pojmout co nejvíc low cost, i když v Americe to jde dost těžko. A tak jsme letěly pouze s příručním zavazadlem, což pro mě po Caminu nebyla zas taková výzva - sbalit si do 10 kg jak zimní oblečení na New York, tak letní oblečení na Floridu 😊 S tím, že na cestu zpět si koupíme na půl kufr, protože jsme počítaly s nákupy.

A pak už nezbývalo nic jiného, než se vydat na letiště...