SLOVINSKO den první

29.10.2019

DEN PRVNÍ 4. 7. 2018         PRAHA - FAAKER SEE


  • Najeto: 591 km
  • Délka jízdy: 7 hodiny 14 minut
  • Co jsme viděly: Traun See, Wolfgang See


Z Prahy jsme vyrazily krátce po obědě. Na tomto tripu jsme neměly v plánu jen Slovinsko. Díky trase nás totiž čekala i známá Rakouská jezera. První jezero, ke kterému jsme krátce po páté hodině odpoledne dorazily, bylo Traun See - známé svým mostem do kraje jezera, na jehož konci je kostelíček. Mimochodem, dvakrát jsme se musely vrátit, abychom to známé místo našly, alespoň jsme tak ale viděly i jiné části jezera. Každopádně udělat tady fotku bez lidí je docela nemožné, chce to trochu času a svatou trpělivost. Ale fotky se dají udělat i z parku kousek od jezera, stačí jen přelézt plot a ocitnete se na lodním pontonu, odkud jsou fotky nádherné.


Prošly jsme si okolí jezera a vyrazily o kousek dál k jezeru Wolfgang See. Tady už to na nás bylo hodně turistické - promenády kolem jezera, města plná turistů, hotely na každém rohu a také všude zněla čeština. Moc jsme se tu nezdržely, protože se už pomalu začínalo stmívat.

Blížil se už večer a my neměly moc času, druhou stranu jezera Wolgang See jsme viděly už za západu slunce. Daly jsme si tady alespoň typickou českou večeři - birella a chleba s májkou, jsme holt holky skromné a vůbec se za to nestydíme :) Skromné ale nikdy nejsou naše plány, chtěly jsme toho stihnout mnohem více, ale všude jsme se, jak je u nás zvykem, zdržovaly :) No a protože o Rakousku se říká, že není úplně friendly co se týče spaní v autě někde na odpočívadle nebo u silnice, měly jsme vyhládlých pár kempů v okolí jezera Faaker See.K jezeru Faaker See jsme ovšem dojely kolem půl druhé ráno a kupodivu nás už do žádného kempu vzít nechtěly. A co teď? Riskovat velkou pokutu za spaní u silnice jsme nechtěly a tak jsme přemluvily hlídače kempu, že nás nechá přespat na parkovišti u kempu za 10 euro pod podmínkou, že do 7 hodin do rána odjedeme. Narychlo jsme tedy připravily spaní v autě a ulehly.